whatsapp
Facebook
Instagramp
whatsapp

Dental İmplant

Dental İmplant

Dental İmplant Nedir?

Dental implant eksik diş veya dişlerin köklerini taklit etmek amacıyla çene kemiğinin içine cerrahi operasyon ile yerleştirilen vücut ile uyumlu titanyum esaslı bir maddedir.

Dental implant kimlere yapılır?

Dental implant çene kemiği uygun olan 18 yaş üzeri, cerrahi işlem yapılamasına engel bir hastalığı olmayan ve eksik dişi olan tüm hastalara yapılabilir.

Dental implant nasıl yapılır?

Dental implantlar steril klinik ortamında lokal anestezi altında diş eti açılarak çene kemiğine ulaşılması ve implantın ilgili bölgeye yerleştirilmesiyle yapılır.

Cerrahi prosedür ağrıya yol açar mı?

Ameliyat öncesi lokal anestezi ile ilgili bölge uyuşturulduğu için hiçbir şey hissetmeden gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası ise ağrı kesici içerili ilaçlar ile desteklenerek ameliyat sonrasının konforlu geçmesi hedeflenir.

Ameliyat sonrası ne yapmam gerekir?

Dental implant ameliyatı sonrası diş hekiminizin verdiği tavsiyelere uymalı, ilgili bölgeye diş hekiminizin önerdiği şekilde buz koymalı, işlem günü dinlenmeli ve ağır işler yapmamalısınız. Bir şeyler yiyip içerken dikkatli olmalı, sıcak soğuk ve baharatlı yiyeceklerden birkaç gün uzak durmalı ve  yara bölgesine zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız. Pastörize edilmeyen süt ve süt ürünlerini, araya kaçabilecek sert gıdaları, alkol, sigara veya tütün ürünlerini en az 3 gün süre ile kaçınmalısınız. Unutmayın, ayız hijyeni iyileşme ve Dental implant ameliyatının başarısı açısından çok önemlidir.

Dikişleri ne zaman aldırmalıyım?

Dikişleri ortalama 7 ila 10 gün arasında aldırabilirsiniz.           

Son restorasyon (kaplama) için ne kadar beklemeliyim?

Dental implantın kemik ile kaynaşması ve ölçü almaya hazır hale gelmesi kemiğin durumuna ve implantın çeşidine bağlı olmak üzere 2 ile 3 ay arası sürer. Ölçü vakti yaklaştığında kliniğiniz hatırlatmak için size haber verir.

Hangi hastalıklarda dikkatli olunmalıdır?

Dental implant ameliyatı açısından diyabet, kemik erimesi, yakın zamanda geçirilen kalp rahatsızlığı, ışın veya kimyasal olarak kanser tedavisi gören hastalar, kan sulandırıcı kullanımı, astım vb. solunum yolu problemleri, doku ve organ nakli görmüş hastalar veya bulaşıcı hastalık taşıyan hastalar kontrole tabi gruptaki hastalardır. Bu nedenle bildiğiniz herhangi bir hastalığınız var ise mutlaka hekiminize söyleyiniz. Ayrıca hamilelik şüphesi, sürekli ilaç kullanımı, ya da yakın zamanda geçirilen ameliyatlar konusunda da hekiminizi mutlaka bilgilendiriniz.

Dental implantlar maliyetli midir?

Dental implantların maliyetleri markasına ve kalitesine göre değişmektedir. Üretildiği ülkeye göre dahi farklılık göstermektedir. Türkiyede 100’ü aşkın; dünya üzerinde 100lerce marka implant bulunmaktadır. Unutmayınız ki; dental implantın başarısını etkileyen üç ana öğeden biri de implantın markası ve kullanılan materyalin kalitesidir. Bu nedenle hekiminize implant için kullanılan markayı mutlaka sorunuz ve gerekli araştırmayı yaparak karşılaştırınız.

Diş implant sistemlerinin geçmişi çok eski yıllara dayanmasına karşın son yıllarda popülerliği daha da artmıştır.

Alanında Uzman Hekimlerimiz tarafından;

implant, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, e-max, porselen laminate ve kompozit laminate, şeffaf plak ile ortodonti ve tel tedavisi ile ortodonti, kanal tedavisi, estetik dolgu, diastema kapama, pedodonti, diş eti hastalıkları tedavisi, tüm çene ve diş cerrahisi işlemleri gibi bütün diş hekimliği branşlarında hizmet vermekteyiz.

Randevunuz için arayınız.

+90 412 223 27 74